Daar staan we dan. Een wat gehavende selectie van het derde van Hellas, vanwege de vele afwezigen door blessures, ziekten en gebrek aan oppas, aangevuld met een aantal spelers uit het vierde. Het was een bijzonder najaarsseizoen voor het derde. Het begon allemaal in Deventer met een knappe overwinning in een oefenwedstrijd tegen Devinco. De toon was gezet en anderhalve week later op een doordeweekse avond in Nieuwleusen was daar ook de eerste overwinning tegen d’Ommerdieck (8-9). Na een nederlaag in Dronten en nog eens twee overwinningen tegen Rood-Wit en opnieuw d’Ommerdieck, volgde de mogelijke kampioenswedstrijd uit in Wezep. Heel even dachten we dat hij binnen was, maar 10 seconden voor tijd werd het 9-9 en dus zou alles aankomen op de laatste wedstrijd. Op zaterdag 12 oktober, thuis tegen ASVD 4, waar we eerder dit seizoen in Dronten al eens met 9-5 van verloren. De opdracht is duidelijk: winnen en we zijn kampioen.
In de aanval starten we met Jessica, Sandra, Djulian en Jan. In de verdediging beginnen Herma, Wendy, Jesse en Wim. Onze goedgevulde bank bestaat uit Edwin, Jairo, Dennis, Stephan, Samantha en Jannine.
Scheidsrechter Claudia fluit in en het drie(m)team gaat snel van start. Na een goede aanval is het meteen raak: van grote afstand schiet Jan het eerste doelpunt van de wedstrijd binnen. De kansen volgen elkaar in rap tempo op en dat levert ook doelpunten op. Namens Hellas weet Herma te scoren, maar ook ASVD scoort twee keer: 2-2. Na deze goede beginfase zakt Hellas wat weg en weet ASVD een kleine voorsprong te pakken. Hellas lost dit op met enkele tactische wissels en met succes: door een mooie doorloopbal van Jessica en een even knap schot van Jairo gaan we rusten met 4-4!
Na een korte onderbreking vliegt Hellas uit de startblokken. Er wordt volop door gewisseld en de bezoekers uit Dronten lijken hier behoorlijk door van slag. Door schoten van Jannine (2x) en Edwin komt de thuisploeg al snel op een comfortabele 7-4 voorsprong. ASVD probeert het wel, maar elke keer als ze weten te scoren, scoort Hellas er wel weer één of twee doelpunten overheen. Na doelpunten van Jan (schot), Stephan (strafworp) en Dennis (korte kans) en een tegendoelpunt staat het met nog maar tien minuten te spelen 10-6. Het moment is aangebroken om weer een aantal spelers terug het veld in te brengen en met deze nieuwe spelers zal er door beide ploegen nog één keer gescoord worden. Bij een stand van 11-7 fluit de scheidsrechter af en barst het feest los: Hellas ’63 3 kampioen in de najaarscompetitie!
Door: Jesse Ruiter.

